“Kvisten er et sted, hvor der ingen fordømmelse er. Man bliver taget alvorligt, og man bliver hørt.”

-Hanne, 53 år fra Bording

Kvistens medarbejdere

Lisbeth Høstgaard Møller
Direktør

Tlf: 60 70 72 57
lisbeth@kvistene.dk

Anette C. Jessen
Frivilligkoordinator Midtjylland og underviser

Tlf. 61 66 72 57
anette@kvistene.dk

Karina Juul Sundvall
Frivilligkoordinator Nordjylland

Tlf. 54 34 25 67
karina@kvistene.dk

Lone Heiberg
Rådgiver og underviser

Tlf. 61 67 93 57
lone@kvistene.dk

Regitze Dyhr
Økonomi – og administrativ medarbejder

Tlf. 93 63 24 88
regitze@kvistene.dk

Inge Ramsing
Kommunikationskonsulent

Tlf. 93 63 68 65
inge@kvistene.dk

Mette Sørensen
Udviklingskonsulent (barselsvikar)

Tlf. 93 63 32 34
mette@kvistene.dk

Freja Tusnelda Thomsen
Udviklingskonsulent (Barsel)

Tlf. 61 33 72 57
freja@kvistene.dk

Anke Herlev
Frivilligkoordinator Syddanmark

Tlf. 93 63 50 57
anke@kvistene.dk

Peter Jørgensen
Frivilligkoordinator Sjælland og Hovedstaden

Tlf. 61 68 73 57
peter@kvistene.dk

Henrik Buskov
Rådgiver og underviser

Tlf. 93 63 73 36
henrik@kvistene.dk

Kiss Nygaard Hansen
Administrativ medarbejder og visitator

Tlf. 61 79 72 57
kiss@kvistene.dk 

Sara la Cour
Administrativ og marketingmedarbejder

Tlf. 54 34 25 66
sara@kvistene.dk

Line Davidsen Ibsen
Udviklingskonsulent (barselsvikar)

Tlf. 93 63 18 19
line@kvistene.dk

Signe Gyldendal Rasmussen
Udviklingskonsulent (Barsel)

Tlf. 50 54 25 50
signe@kvistene.dk

Du er altid velkommen til at kontakte os for råd og vejledning.